עורך דין נזיקין מומלץ

נפגעת בתאונה אתה כנראה זכאי לפיצוי כספי
עורך דין נזיקין בוחן את נתוני התיק סיכויי התביעה והיקף הפיצוי.

בחינת סיבות המקרה

בטרם יבחר עורך הדין אופן הגשת התביעה יש לבחון נסיבות המקרה, כאשר מדובר בתאונת דרכים או תביעת פוליסה פרטית אין חשיבות לשאלת הרשלנות, ביתר המקרים קיים צורך להראות כי גורם כלשהו התרשל כלפי הנפגע וההתרשלות גרמה לתאונה.
לדוגמא אדם אשר צועד ונופל ברחוב ללא כל סיבה איננו זכאי לפיצוי כספי, אך אם נפל ונפגע עקב מרצפות שקועות הוא יהיה זכאי לפיצוי היות והעירייה התרשלה בכך שלא איתרה את המפגע ופעלה לתיקנו.
דוגמא נוספת: עובד אשר נפגע בהלך עבודתו יכול להגיש התביעה לביטוח לאומי ללא קשר לשאלת האשם אך על מנת להגיש תביעה נגד המעסיק יש להוכיח כי המעסיק התרשל בכך שלא סיפק סביבת עבודה בטוחה או לא הדריך התובע באשר לאופן ביצוע העובדה והסכנות.
לאחר שעורך דין נזיקין בחן את סוגיית הרשלנות יש לעמוד הנזק בעקבות התאונה, שלב זה הינו קריטי וקיים צורך כי עורך דין ותיק ומנוסה אשר לו הידע להעריך שווי התיק יבחן את היקף הפיצוי.

תביעה לנזקי גוף

התביעה מוגשת לבית המשפט לאחר שנבחנה סוגיית הרשלנות ובחירת הגורם או מספר גורמים שיש להגיש התביעה כנגדם בצירוף חוות דעת רפואית אשר מתייחסת לפגיעה בעקבות התאונה.
מטבע הדברים כאשר קיימת חברת ביטוח היא תנסה לסיים התיק בפשרה ולחסוך הוצאות ניהול ההליך, במידה ותושג תוצאה אשר תואמת את נזקי הנפגע ניתן לסיים התיק כבר בשלב מקדמי זה.
במידה והסכום שהוצע איננו מגלם מלוא נזקי הנפגע התיק ינוהל בבית המשפט, והשופט יציע במהלך ההליך סכום לסיום התיק בפשרה, במידה וכל הצדדים מסכימים מסתיים התיק בהסכם פשרה.
ככל וגם סכום הפשרה שהוצע על ידי בית משפט איננו תואם את נזקי הנפגע התיק ההליך ימשיך לשמיעת ראיות והוכחת נזקי הנפגע.

כיצד לבחור עורך דין נזיקין

מומלץ לוודא כי עורך הדין עוסק בתחום הנזיקין באופן בלעדי לו הידע והניסיון בתחום, ניתן לעיין בהשיגי עורך הדין וגובה הפיצוי שהגיש עבור לקוחותיו.
וכן מהמלצות של לקוחות אשר היו שבעי רצון מהתנהלות עורך הדין והפיצו אותו השיג עבור הנפגע.
עורך הדין אשר ייצג חברות ביטוח מכיר את אופן פעולתם והדבר מסייע בהשגת פיצוי מקסימלי.
מרבית עורכי הדין מאפשרים פגישת יעוץ ללא כל עלות, מומלץ להיפגש עם עורך הדין ולהתרשם ממנו, בסופו של דבר אין כמו תחושת בטן ולהכיר את עורך הדין אשר יטפל בתביעתכם, באופן אישי.

המלצות על עורך דין נזיקין חיים הקמן

כאמור לעיל קיימת חשיבות רבה לבחירת עורך הדין אשר מומלץ על ידי לקוחותיו ולו הידע והיכולת להגיש עבורם פיצוי כספי נכבד ביותר! 

מאמר זה נכתב על ידי חיים הקמן עורך דין נזיקין

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותכם

להלן 10 הנחיות חשובות ביותר על מנת להשיג פיצוי כספי נכבד במקרה של תאונה

1. חל איסור לשוחח עם חוקר מטעם חברת הביטוח- במרבית המקרים חברת הביטוח שולחת חוקר מטעמה אשר לעיתים מתחזה כשליח פרחים ועוד שלל דוגמאות. 

אסור לשוחח עם החוקר אלא להפנות אותו אל עורך הדין – שיתוף פעולה עם חוקר עלול להזיק לתביעה (נא לעדכן את כל בני המשפחה הגרים עימך).

2. לא להזניח פגיעות באברים ותחומים נוספים – במקרים רבים אשר סובל מכאבים עזים עקב שבר בקרסול וגם מכאבים בגבו, קרוב לוודאי יזנח את הפגיעה המשנית בגבו ויתרכז אך ורק בפגיעה העיקרית (שבר בקרסול) פעולה זו פוגע בתביעה ובהיקף הפיצוי – יש לפרט את מלוא האברים שנפגעו ולדאוג להזכיר את הפגיעה בהם בכל ביקור אצל הרופא המטפל.

3. החמרה במצב רפואי קיים – אם חלה החמרה במצב רפואי קודם – לדוגמא: אדם אשר סבל מכאבי גב / פיברומיאלגיה או כל פגיעה אחרת בעברו אך לאחר התאונה הכאבים החמירו יש לציין זאת בפני הרופא ולוודא שהוא מציין החמרה של המצב הרפואי לאחר התאונה.

4. רציפות תיעוד רפואי – בדרך כלל נפגע אשר מקבל טיפול רפואי, מגיע למצב שהרופא כבר לא יכול לעזור ולטפל בו.  עדיין חובה לפנות לרופא מדי חודש ולציין את התלונות – גם אם אין טיפול רפואי מתאים.

אין מסמך רפואי = כבר לא סובל.

5. ממצאים אובייקטיביים – תלונות הנפגע הן דבר סובייקטיבי ואם בצילום / בדיקת CT או MRI ניתן להבחין בממצאים כגן בלט דיסק, שבר וכו' הרי שזו הראיה הטובה ביותר למצבכם הרפואי.

6. חובה לציין את התאונה והתאריך – בכל פניה לקבלת טיפול רפואי בעקבות התאונה חייבים לציין כי נפגעת בתאונה ומועד הפגיעה, אם לא תפעלו כך עלולים שלא לקשר בין לשייך מצבכם הרפואי לבין התאונה.

7. תאונות עבודה – במידה והתאונה ארעה במהלך עבודה / בדרך אליה / בדרך חזרה ממנה -נא לציין זאת בפני עו"ד.

*גן ילדים ומקום תפילה לא נחשבים סטייה מהמסלו.

8. פוליסות ביטוח פרטיות – במידה וקיימות פוליסת ביטוח נוספות אשר מעניקות פיצוי – על הלקוח החובה לאתר הפוליסות ולעדכן את עורך הדין.

9. אין לאגור תיעוד רפואי – נמסר לרשותכם תיעוד רפואי חדש, נא שלחו אותי אל עורך הדין באמצעות דואר אלקטרוני או פקס, כך התיעוד ישמר בתיק ולא יאבד.

10.  שמירת קבלות ודיסקים של בדיקות – אנא שמרו כל הקבלות בגין טיפולים רפואיים, ציוד, נסיעות הקשורים לתאונה הנדונה במעטפה. כמו כן אנא שמרו בקפידה את הדיסקים שלממצאי הבדיקות, במועד הבדיקה הרפואית תתבקשו להגיע עימם.

 

 

מאמר זה נכתב על ידי עורך הדין חיים הקמן אשר עוסק בתחום הנזיקין

 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן