עורך דין נזקי גוף

במהלך חיו של אדם הוא עלול להיפגע בתאונה, במרבית המקרים על מנת לקבל פיצוי כספי יש להוכיח גורם כלשהו התרשל במעשה או מחדל וגרם לתאונה.

קיימות תאונות שונות ומגוונות כגון: תאונות דרכים, פגיעה בעבודה, נפילה ברחוב, נשיכה מכלב ועוד דוגמאות רבות.

במאמר זה נפרט מהו הפיצוי אותו ניתן לקבל ואילו פעולות יש לבצע על מנת לקבל פיצוי כספי במקרה של תאונה.

רק עורך דין אשר בקיא בתחום הנזיקין הוא בבעל הידע והניסיון להשיג עבורם את הפיצוי המקסימלי.

 

יש להוכיח באמצעות ראיות כי אותו גורם התרשל כלפיכם ואת היקף הנזק.

הדרך הטובה ביותר גם להוכיח את הרשלנות וגם את הנזק היא לפנות לקבלת טיפול רפואי מוקדם ככל הניתן, ולפרט בפני הרופא הסיבה לפגיעה, לדוגמא לציים כי התאונה ארעה עקב בור במדרכה או רצפה רטובה, לפירוט נסיבות המקרה בהזדמנות הראשונה כאשר הנפגע עדיין סובל מכאבים יש חשיבות אדירה.

יש לתעד את המפגע שגרם לתאונה, או לאסוף פרטי עדים או של המזיק עצמו, לדוגמא אדם אשר ננשך על ידי כלב ואין ברשותו שום פרט לא יוכל להגיש תביעה כנגד המזיק כאשר אין לו את פרטיו.

רצוי לפנות בשלב מוקדם לעורך דין אשר ילווה אתכם במהלך ההליך וכבר בתחילתו כאשר יש לאסוף עדויות ולפנות לרופאים וגורמים רלוונטים.

 

יש לבחון היקף הפגיעה, אילו רופאים רלוונטיים בענייננו, האדם שנפגע לא תמיד מודע לכלל הרופאים הרלוונטים כגון ראומטולוג אשר רלוונטי למחלת הפיברומאלגיה או דוגמא אחרת רופא המתמחה בכאב.

עורך הדין משתף פעולה עם מיטב המומחים הרפואים ולו הידע כיצד להשיג פיצוי כספי נכבד במקרה של תאונה.

 

 

 

להלן 10 הנחיות חשובות ביותר על מנת להשיג פיצוי כספי נכבד במקרה של תאונה

1. חל איסור לשוחח עם חוקר מטעם חברת הביטוח- במרבית המקרים חברת הביטוח שולחת חוקר מטעמה אשר לעיתים מתחזה כשליח פרחים ועוד שלל דוגמאות. 

אסור לשוחח עם החוקר אלא להפנות אותו אל עורך הדין – שיתוף פעולה עם חוקר עלול להזיק לתביעה (נא לעדכן את כל בני המשפחה הגרים עימך).

2. לא להזניח פגיעות באברים ותחומים נוספים – במקרים רבים אשר סובל מכאבים עזים עקב שבר בקרסול וגם מכאבים בגבו, קרוב לוודאי יזנח את הפגיעה המשנית בגבו ויתרכז אך ורק בפגיעה העיקרית (שבר בקרסול) פעולה זו פוגע בתביעה ובהיקף הפיצוי – יש לפרט את מלוא האברים שנפגעו ולדאוג להזכיר את הפגיעה בהם בכל ביקור אצל הרופא המטפל.

3. החמרה במצב רפואי קיים – אם חלה החמרה במצב רפואי קודם – לדוגמא: אדם אשר סבל מכאבי גב / פיברומיאלגיה או כל פגיעה אחרת בעברו אך לאחר התאונה הכאבים החמירו יש לציין זאת בפני הרופא ולוודא שהוא מציין החמרה של המצב הרפואי לאחר התאונה.

4. רציפות תיעוד רפואי – בדרך כלל נפגע אשר מקבל טיפול רפואי, מגיע למצב שהרופא כבר לא יכול לעזור ולטפל בו.  עדיין חובה לפנות לרופא מדי חודש ולציין את התלונות – גם אם אין טיפול רפואי מתאים.

אין מסמך רפואי = כבר לא סובל.

5. ממצאים אובייקטיביים – תלונות הנפגע הן דבר סובייקטיבי ואם בצילום / בדיקת CT או MRI ניתן להבחין בממצאים כגן בלט דיסק, שבר וכו' הרי שזו הראיה הטובה ביותר למצבכם הרפואי.

6. חובה לציין את התאונה והתאריך – בכל פניה לקבלת טיפול רפואי בעקבות התאונה חייבים לציין כי נפגעת בתאונה ומועד הפגיעה, אם לא תפעלו כך עלולים שלא לקשר בין לשייך מצבכם הרפואי לבין התאונה.

7. תאונות עבודה – במידה והתאונה ארעה במהלך עבודה / בדרך אליה / בדרך חזרה ממנה -נא לציין זאת בפני עו"ד.

*גן ילדים ומקום תפילה לא נחשבים סטייה מהמסלו.

8. פוליסות ביטוח פרטיות – במידה וקיימות פוליסת ביטוח נוספות אשר מעניקות פיצוי – על הלקוח החובה לאתר הפוליסות ולעדכן את עורך הדין.

9. אין לאגור תיעוד רפואי – נמסר לרשותכם תיעוד רפואי חדש, נא שלחו אותי אל עורך הדין באמצעות דואר אלקטרוני או פקס, כך התיעוד ישמר בתיק ולא יאבד.

10.  שמירת קבלות ודיסקים של בדיקות – אנא שמרו כל הקבלות בגין טיפולים רפואיים, ציוד, נסיעות הקשורים לתאונה הנדונה במעטפה. כמו כן אנא שמרו בקפידה את הדיסקים שלממצאי הבדיקות, במועד הבדיקה הרפואית תתבקשו להגיע עימם.

 

 

מאמר זה נכתב על ידי עורך הדין חיים הקמן אשר עוסק בתחום הנזיקין

 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן