תאונות דרכים לא רק מה שחשבתם

רבים סבורים כי תאונת דרכים היא תאונה בה ארעה התנגשות בין שני כלי רכב! אך למעשה תאונת דרכים כוללת מספר רב של מקרים שונים ומגוונים, אשר מוגדרים "תאונת דרכים" .

על מנת לסייע לנפגע תאונת דרכים להתמודד עם מצבים אלו, קבע המחוקק הישראלי כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי כספי וללא קשר לשאלה מי האשם בקרות התאונה, על כן קיימת חשיבות רבה להגדרת התאונה כ"תאונת דרכים".

תאונת דרכים למעשה עלולה להתרחש במקרים רבים כגון: בעת כניסה לרכב לצורך נסיעה או ירידה מהרכב לאחר נסיעה ותאונת דרכים אף עלולה להתרחש גם ללא כל מגע עם הרכב.

 

קיימים עוד מקרים רבים נוספים, לכן חשוב להתייעץ עם עורך דין שעוסק בתחום הנזיקין, על מנת שיבחן האם מדובר בתאונת דרכים והאם הנפגע זכאי לקבל פיצוי, אף מכח חוק אחר.

רצ"ב פסק דין ת.א. 57608-02-16 שנוהל על ידי משרדנו. שם בית המשפט הנכבד פסק פיצוי כספי לאדם שנפגע מאופניים חשמליים במהלך ירידה מהאוטובוס – נקבע כי התאונה הינה תאונת דרכים, והתובע קיבל פיצוי מחברת הביטוח של האוטובוס.

 

להלן נפרט מספר מקרים המוגדרים תאונת דרכים:

הולכי רגל שנפגעו מרכב – מקרה זה כולל גם רוכבי אופנים חשמליים / קורקינט חשמלי וכל אמצעי תחבורה אשר איננו מוגדר כרכב מנועי.

נוסעים ונהגים שהיו מעורבים בתאונה עצמית, ללא כל מגע עם רכב אחר.

נוסעי אוטובוס אשר נפגעו עקב בלימת האוטובוס.

פגיעה במהלך כניסה לרכב לצורך נסיעה או יציאה מהרכב לאחר נסיעה, לרבות פגיעה מטריקת הדלת.

תיקון דרך – כל פעולה נדרשת לצורך המשך נסיעה, כגון תיקון תקר או כל פעולה אחרת אשר הייתה נדרשת להמשך הנסיעה.

האמור לעיל אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד אשר אינו מהווה יעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

מאמר זה נכתב על ידי חיים הקמן עורך דין תאונת דרכים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותכם

אוהבים? מוזמנים לשתף את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן