פיצוי מקסימלי בתאונת דרכים

כיצד ניתן להפוך פיצוי בגין פגיעה בתאונת דרכים מסכום של 6,000 ₪ ל180,000 ללא פגיעה משמעותית?

כל מי שנפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי כספי במידה ונפגע וטופל על ידי רופא ואף אם פנה לקבלת טיפול רפואי פעם אחת בודדת.
עורך הדין חיים הקמן טיפל בתביעה של נפגע בתאונת דרכים אשר לא סבל מפגיעה גופנית משמעותית.
חברת הביטוח הציע סך של 6,000 ש"ח כפיצוי לנפגע, אך עורך דין הקמן סירב להצעה זו.

אחוזי נכות

כאשר חברת הביטוח בוחנת את התיעוד הרפואי היא מנסה לראות אם קיימים ממצעים אובייקטיבים מלבד תלונות, לדוגמה: בלט דיסק בעמוד השידרה / קרע בשריר / או כל סימן אחר אשר מעלה חשש כי הפגיעה הותירה אחוזי נכות.
המילה אחוזי נכות נשמעת לאדם אשר אינו בעוסק בתחום תאונות הדרכים ו/ או הרפואה כפגיעה משמעותית, אך לא כך הדבר נכות נקבעה בהתאם למגבלות בתנועה כלומר גם במידה ואדם לא מצליח לסבוב את הצוואר באופן שווה לשני הצדדים, הוא יהיה זכאי לנכות בשיעור 10% בגין מגבלה קלה בתנועות עמוד השדרה הצווארי.
קיימים מקרים רבים בהם נקבעת נכות על פי סעיפים כללים, כגון: הפרעה על כושר הפעולה הכללי אשר מעניקים אחוזי נכות, גם כאשר על פניו אין כל ממצא אובייקטיבי ובדיקה קלינית מדגימה הגבלה כלשהי.
לכן חשוב ביותר לוודא כי הפגיעה לא הותירה נכות רפואית, אשר כאמור עלולה להיות ללא כל ידיעה מצד הנפגע אשר לא מייחס חשיבות רבה למגבלת תנועה בצוואר או כל מגבלה אחרת.

פיצוי מקסימלי

במקרה הנדון לא היה לנפגע כל ממצא אובייקטיבי אשר הדגים פגיעה כלשהי, אך התאונה הינה תאונת עבודה ולנפגע עומדת הזכות להיבדק גם על ידי המוסד לביטוח לאומי קביעת המוסד לביטוח לאומי, ממצאי הבדיקה ואחוזי הנכות שיקבעו חייבו גם בתביעה אל מול חברת הביטוח וכך בדיוק פעל הנפגע בעצת עורך דין חיים הקמן.
המוסד לביטוח לאומי איבחן כי קיימת הגבלת תנועה מינימלית בצווארו של הנפגע ועל כן הוא זכאי לנכות צמיתה בשיעור 10% ובהתאם הפיצוי אשר מגיע לו עלה.

הנפגע קיבל סך של כ- 50,000 ₪ מהמוסד לביטוח לאומי ועוד סכום נוסף של 180,000 ₪ מחברת הביטוח של רכבו.
על כן קיימת חשיבת רבה לפנות לעורך דין שעוסק בתחום הנזיקין והביטוח, וזאת על מנת שיבחן את כל הדרכים לקבלת פיצוי כספי מקסימלי.
לא תמיד פגיעה אשר נחזית לקשה תותיר מגבלה כלשהי או תזכה את הנפגע באחוזי נכות, ולהיפך פגיעה אשר נראית תחילה כפגיעה קלה עלולה להשפיע באופן קשה על חיי הנפגע ואף לזכות באחוזי נכות אשר משפיעים על גובה הפיצוי.

פיצויי מקסימלי

חשוב ביותר לדעת מה שווה התיק / היקף הפגיעה

חשוב ביותר לדעת מה שווה התיק / היקף הפגיעה בטרם מסכימים להצעה של חברת הביטוח.
במידה ולנפגע לא ברור אם בעקבות התאונה הוא זכאי לקביעת נכות, ניתן להיוועץ עם מומחה רפואי בתחום הפגיעה, לא כדאי להסכים לקבל פיצוי בטרם ביצוע בדיקות מקיפות והבנת אופי והיקף הפגיעה.

פיצוי מקסימלי

האמור לעיל הינו תמצית תחום דיני הנזיקין ,וכמובן שכל מקרה לגופו ועל כן יש להיוועץ עם עורך דין שעוסק בתחום דיני הנזיקין כתחום עיסוק בלעדי ולו הידע והניסיון להשיג עבור הלקוח את הפיצוי הכספי המקסימלי.

מאמר זה נכתב על ידי חיים הקמן עורך דין נזיקין

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותכם

אוהבים? מוזמנים לשתף את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן