עורך דין נשיכת כלב

לצערנו מקרים של נשיכת כלב וגרימת נזק גופני ו/או נפשי הינם אירועים שכיחים, עורך דין חיים הקמן אשר עוסק בתחום הנזיקין אשר כולל תביעות בגין נשיכת כלב יפרט על השלבים לקבלת פיצוי ומתן עצות שימושיות.

ברוב המקרים פוליסת הביטוח של הדירה מכסה גם תקיפה של כלב גם אם התקיפה התרחשה מחוץ לבית – התביעה תהיה מול חברת הביטוח ובעל הכלב ישלם השתתפות עצמית של כמה מאות שקלים בלבד.

תביעה נגד בעל כלב שנשך

האם תמיד ניתן להגיש תביעה נגד בעל הכלב עקב נזק הנשיכה, קיימות 3 הגנות שבמידה ובעל הכלב יצליח להוכיח שהתרחשות אז לא ניתן להגיש התביעה נגדו.

  1. התגרות הנפגע בכלב הנושך.
  2. תקיפה של הבעלים או בני משפחתו.
  3. הסגרת גבול המקרקעין.

במידה ולא מתרחשות הגנות אלו התביעה תתקבל ללא כל קושי אך עדיין צריך להוכיח את התרחשות התקיפה ואת הנזק.

תקיפת כלב לא חייבת להיות נשיכה, גם אם אדם נבהל מהכלב נפל ונפגע הוא יהיה זכאי לקבל פיצוי, גם אם הכלב קפץ עליו והוא נפגע ובכל צורה אחרת שהכלב היה מעורב.

 

להלן 10 הנחיות חשובות ביותר על מנת להשיג פיצוי כספי נכבד במקרה של תאונה

1. חל איסור לשוחח עם חוקר מטעם חברת הביטוח- במרבית המקרים חברת הביטוח שולחת חוקר מטעמה אשר לעיתים מתחזה כשליח פרחים ועוד שלל דוגמאות. 

אסור לשוחח עם החוקר אלא להפנות אותו אל עורך הדין – שיתוף פעולה עם חוקר עלול להזיק לתביעה (נא לעדכן את כל בני המשפחה הגרים עימך).

2. לא להזניח פגיעות באברים ותחומים נוספים – במקרים רבים אשר סובל מכאבים עזים עקב שבר בקרסול וגם מכאבים בגבו, קרוב לוודאי יזנח את הפגיעה המשנית בגבו ויתרכז אך ורק בפגיעה העיקרית (שבר בקרסול) פעולה זו פוגע בתביעה ובהיקף הפיצוי – יש לפרט את מלוא האברים שנפגעו ולדאוג להזכיר את הפגיעה בהם בכל ביקור אצל הרופא המטפל.

3. החמרה במצב רפואי קיים – אם חלה החמרה במצב רפואי קודם – לדוגמא: אדם אשר סבל מכאבי גב / פיברומיאלגיה או כל פגיעה אחרת בעברו אך לאחר התאונה הכאבים החמירו יש לציין זאת בפני הרופא ולוודא שהוא מציין החמרה של המצב הרפואי לאחר התאונה.

4. רציפות תיעוד רפואי – בדרך כלל נפגע אשר מקבל טיפול רפואי, מגיע למצב שהרופא כבר לא יכול לעזור ולטפל בו.  עדיין חובה לפנות לרופא מדי חודש ולציין את התלונות – גם אם אין טיפול רפואי מתאים.

אין מסמך רפואי = כבר לא סובל.

5. ממצאים אובייקטיביים – תלונות הנפגע הן דבר סובייקטיבי ואם בצילום / בדיקת CT או MRI ניתן להבחין בממצאים כגן בלט דיסק, שבר וכו' הרי שזו הראיה הטובה ביותר למצבכם הרפואי.

6. חובה לציין את התאונה והתאריך – בכל פניה לקבלת טיפול רפואי בעקבות התאונה חייבים לציין כי נפגעת בתאונה ומועד הפגיעה, אם לא תפעלו כך עלולים שלא לקשר בין לשייך מצבכם הרפואי לבין התאונה.

7. תאונות עבודה – במידה והתאונה ארעה במהלך עבודה / בדרך אליה / בדרך חזרה ממנה -נא לציין זאת בפני עו"ד.

*גן ילדים ומקום תפילה לא נחשבים סטייה מהמסלו.

8. פוליסות ביטוח פרטיות – במידה וקיימות פוליסת ביטוח נוספות אשר מעניקות פיצוי – על הלקוח החובה לאתר הפוליסות ולעדכן את עורך הדין.

9. אין לאגור תיעוד רפואי – נמסר לרשותכם תיעוד רפואי חדש, נא שלחו אותי אל עורך הדין באמצעות דואר אלקטרוני או פקס, כך התיעוד ישמר בתיק ולא יאבד.

10.  שמירת קבלות ודיסקים של בדיקות – אנא שמרו כל הקבלות בגין טיפולים רפואיים, ציוד, נסיעות הקשורים לתאונה הנדונה במעטפה. כמו כן אנא שמרו בקפידה את הדיסקים שלממצאי הבדיקות, במועד הבדיקה הרפואית תתבקשו להגיע עימם.

 

 

מאמר זה נכתב על ידי עורך הדין חיים הקמן אשר עוסק בתחום הנזיקין