תאונת דרכים אוטובוס

צעירה אשר נפגעה בתאונת דרכים, הגישה תביעה כנגד חברת קווים.
התובעת אחזקה בידיות האחיזה וביקשה מהנהג לעצור בתחנה, לאחר שהנהג לא עצר התובעת קראה לו לעצור והוא הסית את האוטובוס עלה על המדרכה ובלם בחוזקה ועקב כך התובעת.
האוטובוס היה מבוטח בחברת מגדל ועורך הדין הגיש התביעה גם כנגד חברת הביטוח.
בעקבות התאונה לתובעת גרמה חבלה בכתף, הכתף יצא ממקומה.
בית המשפט הנכבד קיבל את גרסת התובעת כי התאונה ארעה כפי שתיארה היות ועדותה הייתה עקבית ומהימנה ונתמכה בתיעוד רפואי.
התובעת נבדקה על ידי מומחה מטעם בית המשפט, אשר קבע את נכותה בשיעור 20% וכי היא סובלת מפריקות כתף חוזרות ונשנות אשר מלוות בכאב.
בית המשפט חייב את הנתבעת לשלם לתובעת פיצוי בסך של 787,380 ₪ בתוספת שכר טרחת עורך דין בשיעור 13%.

עורך דין תאונת דרכים

1. קיימת חשיבות רבה לאיסוף פרטי האוטובוס כגון מספר רישוי ושם הנהג ופניה לעורך דין תאונת דרכים.
2. במקרים רבים אין לנפגע מספיק פרטים על מנת להגיש התביעה, ונעשה ניסיון לשחזר זהות חברת האוטובוסים, שעת התאונה במטרה לאתר האוטובוס הספציפי, אך הדבר לא תמיד צולח והנפגע לא יקבל פיצוי.
3. במידה ונפגעת בתאונה באוטובוס לכל הפחות צלמו את לוחית הרישוי של האוטובוס.
4. אוכלוסייה מבוגרת עושה שימוש תכוף בתחבורה ציבורים, ואוכלוסייה זו הינה הפגיעה ביותר היות בעת בלימת פתע של נהג האוטובוס הם מתקשים לשמור על שיווי משקל נופלים ונפגעים, וכל נפילה עלולה להוביל לפגיעה חמורה.
5. מצופה מכל נוסע לפנות את מקומו לטובת הקשיש ולהתעקש על כך, הדבר עשוי למנוע פגיעה גופנית חמורה.
6. במידה וחלילה נפגע נוסע באוטובוס יש לבחון אילו נזקים נגרמו ולפעול להשבת המצב לקדמותו.
7. ניתן לתובע בגין הכאב והסבל, עזרת זולת, הפסדי שכר ואף עתידיים, נסיעות, הוצאות רפואיות ועוד.
8. במידה וקיים חשש שנותרה נכות עקב התאונה הנפגע ייבדק על ידי מומחה רפואי אשר ימונה על ידי בית המשפט.

שכר טרחת עורך דין

על מנת שניתן יהיה לבחון היקף הפיצוי יש להיוועץ עם עורך דין תאונת דרכים לו הידע והניסיון בניהול תיקים אלו.
שכר טרחת עו"ד קבוע בחוק ובאחוזים מסכום הפיצוי: 8% במידה והתביעה הסתיימה לפני הגשת תביעה, 11% במידה והתביעה הסתיימה לאחר הגשת תביעה ו-13% במידה וניתן פסק דין בתיק.
בכל מקרה שכר עורך הדין משולם על ידי חברת הביטוח של הרכב והלקוח נושא בשכר טרחה.
חובה לוודא כי עורך הדין מנוסה ועוסק בתחום תאונות הדרכים, כי עורך הדין מומלץ על ידי לקוחותיו וכי הגיש עבורם פיצוי משמעותי.

במרבית המקרים עורך הדין לא גובה שכר עבור פגישת יעוץ וכדאי לתאם פגישה לצורך התרשמות מעורך הדין.

מאמר זה נכתב על ידי חיים הקמן עורך דין נזיקין

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותכם

כמה זמן לוקח לקבל פיצוי כספי?

תהליך קבלת הפיצוי אורך בין מספר חודשים למספר שנים ותלוי בשלב בו יהיה ניתן לסיים התיק.

ראשית אנו נבדוק האם הנזק התגבש – במקרים בהם עלולה להישאר מגבלה לכל החיים יש להמתין עד לחלוף שנה ואז להידבק על ידי מומחה רפואי.

*בתביעות עקב תאונת דרכים בית המשפט הוא זה אשר ממנה את המומחה הרפואי, בשאר התביעות עורך הדין יפנה אתכם להיבדק על ידי רופא מומחה מטעמנו.

כאמור מועד סיום התיק תלוי בשלב שהוא מסתיים כלומר מול חברת הביטוח, לאחר הגשת התביעה בפשרה או בסיום ההליך לאחר שמיעת עדויות ומתן פסק דין.

רק אתם אלו שמחליטים לסיים התיק בהתאם לפיצוי שעומד על הפרק
במטרה לקבל הצעה לפיצוי- במידה ונמסרה הצעה עורך הדין ימליץ עבורכם האם כדאי לקבל ההצעה או שעדיף לנהל ההליך בבית המשפט

נכות? אין לי נכות!

כאמור לעיל, רק לאחר כשנה ניתן לדעת האם הפגיעה תותיר נכות ואז הפיצוי יהיה שווה עשרות או מאות אלפי שקלים, תלוי גם בנסיבות התאונה, גיל הנפגע וגובה שכרו.

נכות נשמעת כבפגיעה קשה ביותר אך מספיק שתנועת הצוואר תהיה קצת מוגבלת לצד אחד והמומחה הרפואי יקבע נכות בשיעור 10% לצמיתה (לכל החיים), המומחים הרפואיים עובדים בהתאם לספר תקנות והגבלה ואפילו קשה בתנועות עמוד שדרה צווארי או גבי מעניקה נכות.

גם בתחומים אחרים, כאבים ראש, פיברומיאלגיה, הפרעות נירולוגיות מעניקות נכות הכל בהתאם לאופי הפגיעה, לעיתים קיימת פגיעה במספר תחומים לדוגמא:

אדם אשר סובל מכאבים והגבלה בעמוד השדרה לאחר תאונה יכול להיות זכאי לקביעת נכות בגין הגבלה בתנועה לאחר שנבדק על ידי רופא אורתופד ויכול להיות זכאי לנכות נוספות בגין הכאב ממנו סובל, פגיעה זו הינה בתחום המומחיות של רופא לכאב, כן יש כזה דבר.

.

שיתוף פעולה מנצח - גובה הפיצוי תלוי בשיתוף הפעולה

להלן 10 הנחיות חשובות ביותר

1. חל איסור לשוחח עם חוקר מטעם חברת הביטוח- במרבית המקרים חברת הביטוח שולחת חוקר מטעמה אשר לעיתים מתחזה כשליח פרחים ועוד שלל דוגמאות. 

אסור לשוחח עם החוקר אלא להפנות אותו אל עורך הדין – שיתוף פעולה עם חוקר עלול להזיק לתביעה (נא לעדכן את כל בני המשפחה הגרים עימך).

2. לא להזניח פגיעות באברים ותחומים נוספים – במקרים רבים אשר סובל מכאבים עזים עקב שבר בקרסול וגם מכאבים בגבו, קרוב לוודאי יזנח את הפגיעה המשנית בגבו ויתרכז אך ורק בפגיעה העיקרית (שבר בקרסול) פעולה זו פוגע בתביעה ובהיקף הפיצוי – יש לפרט את מלוא האברים שנפגעו ולדאוג להזכיר את הפגיעה בהם בכל ביקור אצל הרופא המטפל.

3. החמרה במצב רפואי קיים – אם חלה החמרה במצב רפואי קודם – לדוגמא: אדם אשר סבל מכאבי גב / פיברומיאלגיה או כל פגיעה אחרת בעברו אך לאחר התאונה הכאבים החמירו יש לציין זאת בפני הרופא ולוודא שהוא מציין החמרה של המצב הרפואי לאחר התאונה.

4. רציפות תיעוד רפואי – בדרך כלל נפגע אשר מקבל טיפול רפואי, מגיע למצב שהרופא כבר לא יכול לעזור ולטפל בו.  עדיין חובה לפנות לרופא מדי חודש ולציין את התלונות – גם אם אין טיפול רפואי מתאים.

אין מסמך רפואי = כבר לא סובל.

5. ממצאים אובייקטיביים – תלונות הנפגע הן דבר סובייקטיבי ואם בצילום / בדיקת CT או MRI ניתן להבחין בממצאים כגן בלט דיסק, שבר וכו' הרי שזו הראיה הטובה ביותר למצבכם הרפואי.

6. חובה לציין את התאונה והתאריך – בכל פניה לקבלת טיפול רפואי בעקבות התאונה חייבים לציין כי נפגעת בתאונה ומועד הפגיעה, אם לא תפעלו כך עלולים שלא לקשר בין לשייך מצבכם הרפואי לבין התאונה.

7. תאונות עבודה – במידה והתאונה ארעה במהלך עבודה / בדרך אליה / בדרך חזרה ממנה -נא לציין זאת בפני עו"ד.

*גן ילדים ומקום תפילה לא נחשבים סטייה מהמסלו.

8. פוליסות ביטוח פרטיות – במידה וקיימות פוליסת ביטוח נוספות אשר מעניקות פיצוי – על הלקוח החובה לאתר הפוליסות ולעדכן את עורך הדין.

9. אין לאגור תיעוד רפואי – נמסר לרשותכם תיעוד רפואי חדש, נא שלחו אותי אל עורך הדין באמצעות דואר אלקטרוני או פקס, כך התיעוד ישמר בתיק ולא יאבד.

10.  שמירת קבלות ודיסקים של בדיקות – אנא שמרו כל הקבלות בגין טיפולים רפואיים, ציוד, נסיעות הקשורים לתאונה הנדונה במעטפה. כמו כן אנא שמרו בקפידה את הדיסקים שלממצאי הבדיקות, במועד הבדיקה הרפואית תתבקשו להגיע עימם.

 

 

מאמר זה נכתב על ידי עורך הדין חיים הקמן אשר עוסק בתחום הנזיקין

 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן